بهترین جشنواره های بلغارستان - Festivals in Bulgaria

آب و هوا

آنلاین برای ترکیه

ساعت جهانی

مشاهده ساعت جهانی

مسیریاب

مشاهده مسیر

محاسبه گر

محاسبه زمان و مسافت

قیمت ارز

قیمت لحظه ای ارز


ورود آژانس های همکار

دسته ها

تورهای پیشنهادی

محبوب ترین ها

نوشته های تازه

نوشته های وبلاگ ما

بهترین جشنواره های بلغارستان

مجموعه : بلغارستان    
۲۵ مرداد ۱۳۹۶    
مینا گرمه ای

بهترین جشنواره های بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی ست که در طول سال ، میزبان جشنواره های مختلف است . برخی از جشنواره های بلغارستان ، ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم مردم بلغارستان دارد و برخی دیگر برای برقراری ارتباط با سایر مردوم دنیاست . فستیوال های بلغارستان برای گردشگران بسیار جذاب به نظر می رسد . این فستیوال ها اغلب با شور و شادی و هیجان همراه هستند و از تفریحات بلغارستان محسوب می شود . در زیر معروفترین جشنواره های بلغارستان را می بینید . 
بهترین جشنواره های بلغارستان

بهترین جشنواره های بلغارستان

جشنواره گل رز بلغارستان :
همانطور که جشنواره گلاب گیری کاشان ، برای ما ایرانی ها ، با هیجان خاصی همراه است ، جشنواره گل رز بلغارستان نیز با نشاط خاصی برگزار می شود . فستیوال گل رز بلغارستان هر ساله در شهر کازانلاک بلغارستان واقع در دره رز که یکی از مشهورترین مراکز پرورش گل در جهان است ، برگزار می شود . همانطور که میدانید بلغارستان بزرگترین تولید کننده گل رز و روغن رز در کل قاره اروپا است .فستیوال گل رز در کشور بلغارستان قدمتی ۱۱۰ ساله دارد و هر ساله با اجرای برنامه هایی از قبیل : چیدن گل رز ، اجرای رقص و رژه های مخصوص پس از انتخاب ملکه رز ، اجرا میشود .

جشنواره گل رز بلغارستان

جشنواره گل رز بلغارستان

جشنواره موسیقی وارنا بلغارستان :
یکی از معروف ترین فستیوال های بلغارستان که در فصل تابستان برگزار می شود ، جشنواره موسیقی وارناست . اولین دوره جشنواره بین المللی موسیقی وارنا در سال ۱۹۲۶ برگزار و به عنوان یکی از قدیمی ترین فستیوال های موسیقی بین المللی در اروپا شناخته می شود . این جشنواره بین المللی سبب شد که موسیقی کلاسیک بلغاری و هنر آن ها در سایر نقاط دنیا نیز شناخته شده تر باشد و سبب گسترش هنر این منطقه شد . این جشنواره از سال ۱۹۶۶ تمرکز خود را بر سمفونیک سرایندگان و موسیقی مجلسی و هنرهای نمایشی و اپرا و باله گذاشته است . همچنین همه ساله در این جشنواره از استعدادهای جوان تقدیر به عمل می آید و افراد با استعداد کشف شده مورد حمایت قرار می‌گیرند  .

جشنواره موسیقی وارنا بلغارستان

جشنواره موسیقی وارنا بلغارستان

جشنواره انیمیشن بلغارستان:
یکی از جذابترین و معروف ترین فستیوال های بلغارستان که بهار هر سال در ماه مه برگزار می شود ، جشنواره انیمیشن است . این جشنواره توسط سازمان غیر دولتی انجمن هنرمندان و انیماتورهای مستقل بلغارستان سازماندهی می شود . هدف جشنواره انیمیشن بلغارستان (گلدن کوکر صوفیه) کمک به توسعه هنر بلغارستان ، کمک به برقراری ارتباط میان انیماتورهای بلغاری و خارجی و حمایت از دانشجویان و متخصصین جوان این عرصه می باشد  . جشنواره انیمیشن بلغارستان (گلدن کوکر صوفیه) به سطوح بالایی در زمینه نحوه اجرای حرفه ای ، نمایش های بین المللی بسیار و آثار برجسته انیمیشن متنوعی دست یافته است .

جشنواره بالماسکه بلغارستان :
از معروف ترین جشنواره های بلغارستان که ریشه در فرهنگ مردم بلغار دارد ، جشنواره بالماسکه است . جشنواره بین المللی kukeri یا همان فستیوال بالماسکه (سوروا) بسیار محبوب و شاد است و معمولا در شهر پرنیک بلغارستان برگزار می شود و سالانه علاقمندان بسیار زیادی در آن شرکت میکنند . این جشنواره در بلغارستان و تمام شبه جزیره بالکان برگزار می شود . در این جشنواره ، مردم بلغارستان با لباس ها و ماسک های خاصی به شکل هیولا وارد مراسم شده و به بازی و رژه عمومی میپردازند . به عقیده مردم بلغاری ، تماشا و لمس این ماسک ها خوش شانسی و سلامت برای آن ها به ارمغان می آورد.  این مراسم و گردهمایی بزرگ یکی از سنت های اصیل کشور بلغارستان محسوب میشود که از طرف سازمان یونسکو نیز به رسمیت شناخته شده است و هر ساله هزاران نفر برای بازدید از این مراسم جالب و قدیمی به این کشور سفر میکنند . در سال ۱۹۸۵، این جشنواره به یک فستیوال بین المللی تبدیل شد . در سال ۱۹۹۵ ، فدراسیون بین المللی شهرهای کارناوال ، شهر پرنیک را به عنوان عضو دائم خود پذیرفت . فستیوال بین المللی بالماسکه هر ساله در ماه ژانویه برگزار می شود .

جشنواره بالماسکه بلغارستان

جشنواره بالماسکه بلغارستان

جشنواره نستیناری بلغارستان :
یکی از جذابترین جشنواره های بلغارستان ، جشنواره نستیناری ست که جشنواره راه رفتن روی سنگ‌های آتشین است .  این جشنواره هر سال ، در روستایی به نام بلغاری برپا میشود . تاریخ برگزاری جشنواره نستیناری سوم ژوئن می باشد . توده‌ی عظیمی از سنگ‌ها‌ی آتشین را در میدان اصلی روستا پهن می‌کنند . رقاص‌های ویژه‌ای به نام  نستیناری همراه با ملودی‌های مخصوص قومی می‌رقصند و پابرهنه بر روی زغال‌های گداخته راه می‌روند .

جشنواره ژراونا بلغارستان :
یکی از زیباترین جشنوارهای کشور بلغارستان ، جشنواره ژراوناست . فستیوال ژراونا هر تابستان در روستای ژراونا برگزار می‌شود . در این جشنواره‌ملی شرکت کنندگان ، موظفند فقط لباس‌های سنتی بپوشند و تمام دستگاه‌های الکترونیکی مدرن ممنوع است . هدف از جشنواره ژراونا یادآور شدن اصل و ریشه‌ی مردم به آن‌ها و نشان دادن چشم‌انداز فرهنگی که برگشتن به آن غیر ممکن است .

جشنواره ژراونا بلغارستان

جشنواره ژراونا بلغارستان

جشنواره کوکری بلغارستان :
یکی از مهم ترین جشنواره های زمستانی بلغارستان ، جشنواره کوکری ست . بلغاری‌ها یک سنت زمستانی عجیب دارند که در آن مانند هیولا لباس می‌پوشند و آن‌قدر سر و صدا می‌کنند که تمام ارواح شیطانی را فراری دهند . هیولاها  کوکری نامیده می‌شوند و از ۱ ژانویه تا اواسط مارس (این تاریخ هر سال تغییر می‌کند) می‌توانید نمایش‌های ویژه و رقصیدن آن‌ها را در سراسر این کشور تماشا کنید .

جشنواره کوکری بلغارستان

جشنواره کوکری بلغارستان

جشنواره انیودن بلغارستان :
جشنواره اینودن مراسمی ست که در ۲۴ ژوئن هرسال به مناسبت روز سنت جان (حضرت یحیی بن زکریا) برگزار می‌شود . به نقل از افسانه‌های محلی ، شب قبل از ۲۴ ژوئن زمانی است که ساحران و جادوگران بیرون می‌روند تا گیاهانی را برای سحر و جادوی خود جمع‌آوری کنند . اعتقاد بر این است که در این شب تمام گیاهان دارویی ۱۰ برابر بیشتر از حد معمول قدرت درمانی دارند و زنان جوان باید ۷۷ گونه‌ی گیاهی را قبل از طلوع آفتاب جمع‌آوری کنند تا خانواده‌هایشان ، سال را با سلامتی و ثروتمندی بگذراند . این جشنواره برای همه آرامش و لذتی عمیق به همراه دارد .

جشنواره شنای آب یخ بلغارستان :
یکی از مهیج ترین جشنواره های بلغارستان که مردم بومی بسیار به آن علاقمندند ، جشنواره شنای آب یخ است . این جشنواره در روز ۶ ژانویه که معمولاً روز بسیار سردی است ، برگزار می شود . هر ساله در این روز هزاران بلغاری در رودخانه‌ی یخ‌زده می پرند . علت انتخاب این روز ، جشن مسیحیان ارتدوکس به مناسبت روز  سنت جان باتیست است . طبق سنت ، کشیش محلی یک صلیب را در رودخانه می‌اندازد و مردان برای بیرون آوردن آن درون رودخانه مسابقه می‌دهند . آنها عقیده دارند اولین کسی که صلیب را پیدا کند ، تمام سال را با خوش‌شانسی و سلامتی می‌گذراند .

جشنواره شنای آب یخ بلغارستان

جشنواره شنای آب یخ بلغارستان

جشنواره تریفن زارزان بلغارستان :
در خیلی از نقاط دنیا از ۱۴ فوریه به عنوان روز عشق یا ولنتاین یاد می کنند ، و برای همه عشاق روز خاصی ست .  در بلغارستان از ۱۴ فوریه به عنوان روز  تریفن زارزان یاد میکنند و بلغاری‌ها در این روز با مراقبت از تاکستان‌هایشان این جشن را محترم می‌شمارند .

جشنواره بابا مارتا بلغارستان :
یکی از قشنگ ترین فستیوال های دنیا ، فستیوال بابا مارتا بلغارستان است . جشنواره بابا مارتا در روز اول مارس ، روزی است که غلبه‌ی بهار بر زمستان آغاز می‌شود .  بلغاری‌ها این روز را با گره زدن نخ‌های قرمز و سفید دور مچ دست خود یا سنجاق کردن آن به کت‌هایشان ، جشن می‌گیرند . به این نخ‌های قرمز و سفید مارتنیتسا می‌گویند و بایداین نخ ها تا زمانی که نشانه‌ای از فرارسیدن بهار ببینید ، در دستتان بماند .

جشنواره بابا مارتا بلغارستان

جشنواره بابا مارتا بلغارستان

جشنواره نی انبان گلا بلغارستان :
توصیه میکنم حتما در جشنوار گلا شرکت کنید . جشنواره نی انبان گلا ، بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین مسابقه‌ی موسیقی نی‌انبان در بلغارستان است که هر تابستان در قلب کوه‌های رودوپ برگزار می‌شود . صحنه بر روی تپه‌های روستای گلا ساخته شده است و نوازندگان از سراسر کشور در مقابل ۲۵ هزار نفر می‌نوازند . این جشنواره در یک تعطیلات آخر هفته برگزار و به یک مهمانی فضای باز باشکوه در شب تبدیل می‌شود .

جشنواره نی انبان گلا بلغارستان

جشنواره نی انبان گلا بلغارستان

برخی از این جشنواره ها مکان خوبی برای تهیه سوغات بلغارستان هستند .

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به ترکیه
کارهای جذاب در سفر به استانبول ۲

کارهای جذاب در سفر به استانبول ۲

کارهای جذاب در سفر به استانبول ۲ the best ways to enjoy Istanbul ۱ – قدم زدن در خیابان استقلال : اگر تصمیم دارید که آخر هفته به استانبول بروید یکی از کارهای جذابی که میتوانید انجام دهید ، قدم زدن در خیابان استقلال استانبول می باشد . آخر هفته ها حدود سه میلیون نفر در […]

از ما بیشتر بدانید
سفر به ترکیه را با ما تجربه کنيد . با ده سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و ترکیه .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و ترکیه به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....
تماس با ما : 021 43 67 43 43 
تماس با ما : 021 43 67 43 67 
سعادت سيرگيتي

Istanbul-Turkey
برای شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا:

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای فصلی : افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۴۳ ۴۳ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

مطالب خواندنی درباره ترکیه
راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول استانبول پایتخت فرهنگی ترکیه است و آثار تاریخی بیش از هرچیزی ، گردشگرانی را که قصد خرید ندارند ، مجذوب می کند . در اطراف شهر استانبول ، طبیعت زیبا و تفرجگاههای مختلفی وجود دارد که میتواند طبیعت دوستان را راضی کند . اگر میخواهید یک سفر متنوع را تجربه کنید […]

هزینه اقامت در استانبول

هزینه اقامت در استانبول

هزینه اقامت در استانبول Cost of stay in Istanbul برای اقامت در استانبول ، گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که از لحاظ قیمت و کیفیت و حتی مکان ، تفاوت های بسیاری با هم دارند . اولین چیزی که باید به آن اهمیت دهید این است که میخواهید در کجای استانبول هتل […]

آخرین پرسش و پاسخ ها
امیر

سلام میشه لطف کنید بفرمایید هر نفر تا جه اندازه بار میتونه از ترکیه بیاره و اینکه چقدر گمرک به جنس آورده گیر میده


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - دوشنبه, بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۶
سلام آقا امیر . هر نفر با توجه به ایرلاینی که از اون بلیط رزرو کرده بین 25 تا 30 کیلو بار میتونه بیاره و به بیشتر از اون هزینه اضافه بار تعلق میگیره . اما در گمرگ فقط اجازه عبور 30 کیلو بار رو دارین
فائزه

سلام خوبین؟ تاریخ 20 تا 27 بهمن واسه حراج زمستونی بهتره یا 27 بهمن تا 4 اسفند؟


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - یکشنبه, بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۶
سلام . 20 تا 27 هنوز سایزها و رنگ ها ناقص نشدن اما 27 ام هم هنوز حراج ادامه داره
محمد

سلام بهترین تاریخ برای استانبول بهمن و اسفند چه زمانیه که تخفیفاتش پابرجاس؟ ممنون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - یکشنبه, بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۶
سلام . نیمه بهمن ماه یعنی اوایل فوریه به مدت 15 روز بهترین وقت خرید در حراج های زمستانی استانبول هستش
نفیسه

با سلام و احترام خانم گرمه ای عزیز من در ایام عید قصد سفر به ترکیه دارم و به جز تفریح بیشتر میخوام در مورد روتختی و پارچه های مربوطه و پارچه رو مبلی تحقیق کنم و در صورت مساعد بودن شرایط همکاری کنم اگه ممکنه منو راهنمایی بفرمایید که دقیقا کجا برم و تو تعطیلات عید کدوم تایم از تعطیلات برای سفر مناسب تر از هر لحاظ میباشد. اگر ممکنه در مورد بهترین تایم به جهت قیمت مناسب برای رزرو بلیط هم راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - سه شنبه, بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۶
سلام نفیسه جان . برای رزرو بلیط ، اواخر بهمن و اوایل اسفند مناسبه . در هر بازه ای هم از تعطیلات به ترکیه سفر کنین ، تفاوت چندانی نداره ، البته نیمه اول کمی شلوغ تره . در مورد پارچه و ... اطلاعات خاصی ندارم که خدمتتون عرض کنم .
مینا

سلام ببخشید من قصد سفر هم تفریحی و هم برای خرید عمده شکلات و قهوه دارم.کدوم بازار بهتره .در عین قیمت مناسب کیفیت هم مهمه.ممنون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - جمعه, بهمن ۶ام, ۱۳۹۶
سلام مینا جان . متاسفم تو این زمینه اطلاعاتی ندارم که کمک تون کنم
+ پرسش و پاسخ های بیشتر
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه

021 - 43 67 43 67