تور زمینی وان تركيه -TurkeyHotel.ir

آب و هوا

آنلاین برای ترکیه

ساعت جهانی

مشاهده ساعت جهانی

مسیریاب

مشاهده مسیر

محاسبه گر

محاسبه زمان و مسافت

قیمت ارز

قیمت لحظه ای ارز


دسته ها

محبوب ترین ها

نوشته های تازه

پیشنهاد ترکیه هتل

نوشته های وبلاگ ما

تور زمینی وان ترکیه

مجموعه : وان    
۲۶ آبان ۱۳۹۳    
مینا گرمه ای

تور زمینی وان ترکیه

 

تور ترکیه به مقصد وان ، از تورهای ویژه و قیمت مناسب ترکیه است . تور زمینی وان ترکیه از طریق مرز سرو(Sero) امکان پذیر است . در طی این مسیر شما باید از شهرهای مختلفی عبور کنید تا به این شهر زیبا برسید .  اگر ما مقصد حرکت را از شهر تبریز فرض کنیم به صورت زیر باید طی طریق نمایید : 1- تبریز  ۲- پل شهید کلانتری  ۳- ارومیه ۴- مرز سرو  ۵- شهر یوکسک اووا  ۶- شهر وان.

سفر به شهر وان ترکیه

سفر به شهر وان ترکیه

خاصیت تور زمینی وان ترکیه این است که شما میتوانید طبیعت زیبای شهرهای زیر را ببینید و لذت ببرید .

۱ – از تبریز تا ارومیه ( راه دریا از روی پل شهید کلانتری) 135 کیلومتر ( حدود دو ونیم ساعت)

ویژگی راه: جاده ای کاملا خوب و سالم و عریض

۲- از ارومیه تا مرز سرو حدود 55 کیلومتر ( حدود یک ساعت)

ویژگی راه: جاده ای خوب و سالم ولی کم عرض

در سفر زمینی وان ترکیه ، حدود 6 کیلومتر مانده به مرز روستایی قرار گرفته که دارای پارکینگ ماشین ( پارکینگ عدالت) می باشد. البته بعضی ها هم ماشین را کنار ورودی مرز پارک می کنند. لب مرز نه مغازه و نه دستفروش و نه جایی برای تبدیل ارز وجود ندارد. بنابراین بهتر است که قبلا ارزتون رو تبدیل کرده باشید. البته چند نفر همیشه در ورودی مرز به صورت دستی اقدام به تبدیل ارز می کنند که اولا به صرفه نیست و ثانیا هم امکان ارائه ارز تقلبی وجود دارد. تا مرز سرو از طرف ایران تنها یک ایستگاه ایست بازرسی وجود داد که آنهم چیزی از ما نپرسید.

۳- مرز سرو Sero  از طرف ایران و مرز اسندره  Assandere Gapusi  از طرف ترکیه

قبل از خروج باید چند تا فرم پرکنید. هزینه خروج برای هر نفر ۱۲۰۰۰ تومان می باشد.

( البته از قبلا از هرکی پرسیده بودم  گفته بودند که ۶۰۰۰ تومان باید بدم ولی نمی دونم چرا ۱۲۰۰۰ تومان گرفتند.)

۴- از مرز سرو در طرف ایران (مرز Assendere از طرف ترکیه) تا  شهر یوکسک اووا Yüksekova حدود 45 دقیقه راه  ( 7 لیر ترک برای هر نفر)

ویژگی راه: جاده کاملا کم عرض است که قسمتی از راه هم بدون آسفالت و خاکی می باشد. جاده نسبتا خلوت که اکثرا ” دولموش ها” ( مینی بوس های ترک ) در حال رفت و آمد هستند. در امتداد سمت چپ جاده رود کوچکی در دره ای با عمق متوسط حدود 5 متر جاریست . جاده دارای پیچ های زیاد می باشد. و با توجه به وجود  “دولموش ها ” یا به قول خودمان مینی بوس ها که در طول جاده با سرعت بسیار زیاد در حال رفت و آمد هستند امکان خطر بالا می باشد.

تا شهر یوکسک اووا حدود دو بار بازرسی ماشین و کلیه وسایل شخصی انجام گرفت. در محل های ایست بازرسی و در بین راه می توانی شاهد وجود تانک جنگی و نفربر های زرهی هم باشید .
سفر به شهر وان ترکیه

سفر به شهر وان ترکیه

۵ – از شهر یوکسک اووا  تا شهر وان حدود 3 ساعت ( 15 لیر ترک برای هر نفر)

جاده ای کاملا کم عرض که در چندین قسمت از راه بدون آسفالت و خاکی است . جاده نسبتا خلوت ولی کمی شلوغتر از مسیر Assendere‌ به یوکسک اووا است و  اکثرا ” دولموش ها” در حال رفت و آمد هستند. در امتداد سمت چپ جاده رود کوچکی در دره ای جاریست که به یک سد منتهی می شود .  عمق دره زیاد بوده و در برخی مناطق شاید به بیش از 60 متر هم برسد. منطقه کاملا کوهستانی بوده و جاده در ارتفاع بالایی می باشد. در طول مسیر به ندرت می توان درختی مشاهده کرد ولی در بعضی مناطق زمینها کشاورزی مشاهده می شود. جاده دارای پیچ های بسیار زیاد بوده و با توجه وجود : دولموش ها ” که در طول جاده با سرعت بسیار زیاد در حال رفت و آمد هستند امکان خطر بالا می باشد.

سفر به شهر وان ترکیه

سفر به شهر وان ترکیه

۶- وضعیت شهر وان(Van) :

در سفر زمینی به وان ترکیه خواهید دید که حدود 20 دقیقه مانده به شهر و در مسیر جاده که در ارتفاع زیاد ( تقریبا بالای کوهها ) می باشد ،دریاچه خوش رنگی در کنار شهری با خانه های رنگی مشاهده می شود و از فاصله نسبتا دور جذاب به نظر می رسد . خیابانهای شهر وان ترکیه به جای آسفالت مانند پیاه رو های و پارکهای بسیاری از مناطق شهری خودمان سنگ فرش ( آجرهای قوصی شکل) شده اند. وقتی کنار خیابان ماشینی پارک کرده تنها برای رد شدن یک ماشین جا وجود دارد. البته قوانین رانندگی بهتر از ایران رعایت می شود.رفت و آمد به دلیل بالا بودن قیمت سوخت اکثرا با مینی بوس های داخل شهری انجام میگیرد.  نمایندگی های مجلل اتومبیل مربوط به شرکت های مختلف مانند تویوتا، پژو، هیوندا و …  شکل خاصی به شهر می دهد.

دریاچه وان ترکیه

دریاچه وان ترکیه

مساجد زیبا و بزرگ در چندین نقطه شهر نماد اسلام گرایی مردم این شهر می باشد. شکل این مساجد تقریبا یک کپی از مسجد ایاصوفیای استانبول می باشد . بخشی از مردم شهر دارای پوشش اسلامی و اکثریت بقیه جمعیت شهر دارای پوشش مناسب می باشند. دریاچه وان  که از تفریحات ترکیه است رنگ آبی واقعا زیبایی دارد که قابل مقایسه با رنگ آب دریاهای ایران نیست و این جلوه گری در عکس ( تصویر) بیشتر مشهود است. در حاشیه دریا فقط مردان شنا می کردند و زنان مشغول سایر تفریحات بودند. موضوعی که بیش از همه در شهر جلوه گری می نماید استفاده از سل های خورشیدی برای تهیه انرژی میباشد که تقریبا در پشت بام تمام خانه ها قابل رویت است.

 

دریاچه وان ترکیه

دریاچه وان ترکیه

منابع مورد استفاده :

www.turkeytravel.blog.ir

http://hyperclubz.com

http://bookingyar.com

اطلاعات ضروری سفر به ترکیه
کامل ترین اطلاعات در مورد تلفن همراه در ترکیه …

کامل ترین اطلاعات در مورد تلفن همراه در ترکیه …

نکات مهم در مورد تلفن همراه در ترکیه   اگر برای مسافرت توریستی و کوتاه مدت به ترکیه سفر میکنید و مایلید با ایران تماس تلفنی داشته باشید ، اگر تلفن همراه خود را با خود برده اید و خط ایرانسل و یا همراه اول دارید ، میتوانید از خدمات رومینگ بین المللی این شرکت […]

از ما بیشتر بدانید
سفر به ترکیه را با ما تجربه کنيد . با ده سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و ترکیه .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و ترکیه به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....
تماس با ما : 021 43 67 43 43 
تماس با ما : 021 43 67 43 67 
سعادت سيرگيتي

Istanbul-Turkey
برای شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا:

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای فصلی : افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  43 43 67 43 021

مطالب خواندنی درباره ترکیه
تور ترکیبی استانبول آنتالیا

تور ترکیبی استانبول آنتالیا

تور ترکیبی استانبول آنتالیا ۶ شب و ۷ روز با پرواز اطلس جت تور ترکیبی استانبول آنتالیا می تواند یکی از به یادماندنی ترین سفرها باشد . همانطور که می دانید استانبول شهری زیبا با ترکیب مدرنیته و سنت است و مراکز خرید استانبول با حراج های ویژه ، در ذهن مردم حک شده است […]

پروازهای استانبول

پروازهای استانبول

پروازهای استانبول قبل از معرفی پروازهای استانبول بهتره در مورد چند و چونشون یه چیزایی رو بدونین : ۱ – موقع رزرو تور استانبول حتما از کانتر تور بخواین که درصورت امکان ، پرواز رو جوری انتخاب کنه که تا هواپیماتون تو فرودگاهی که به هتل محل اقامتتون نزدیکتره ، بشینه . اینجوری تو هزینه […]

آخرین پرسش و پاسخ ها
سودی

سلام وقت شما به خیر درباره هتل وایت مونارچ نظر شما چیه؟ واقعا ای کامنتها درسته یا زیاده روی کردن? میخوام تو چند روز آینده برم استانبول لطفا زودتر جواب بدین متشکرم از


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - جمعه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۷
سلام. منظورتونو از زیاده روی نمیفهمم. ولی کلا مطمئن باشین توی سفر به استانبول، وقت کمی رو تو هتل سپری میکنین . برای یه سفر ارزون، همین که تمیز باشه و تو محله بدی نباشه کافیه. خوشبختانه هتل وایت مونارچ هر دو ویژگی رو داره.
علی منافی آذر

عالی بود. ممنون. مشتاق شدم برم ترکیه


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - شنبه, بهمن ۶ام, ۱۳۹۷
امیدوارم لذت ببرین از سفر به ترکیه
عمران

سلام من و شوهرم واسه زندگی میخوایم بریم ترکیه میگن با اجاره خونه ام اقامت یکساله میدن . میشه راهنماییم کنید


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - پنج شنبه, دی ۲۰ام, ۱۳۹۷
سلام . اقامت با اجاره منزل ، ممکن نیست .
هومن

با سلام ما قصد سفربه استانبول از 16 تا 20 ابان 1397 را داریم میخواستم بدونم زمان خوبی برای خرید هست یا نه؟ ممنون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - دوشنبه, آبان ۷ام, ۱۳۹۷
سلام آقا هوتن با توجه به اینکه در فصل خلوتی استانبول هستیم ، می تونین خرید خوبی داشته باشین . یادتون نره تا میتونین چونه بزنین و تخفیف بگیرین .
سحر

سلام بر شما می خواستم بدونم آیا در اوایل آذر برای رفتن به آلانیا تور موجود هست ؟ و تو این فصل سفر خوب هست آیا ؟


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - چهارشنبه, آبان ۲ام, ۱۳۹۷
سلام سحر خانوم . کل سال میشه به آلانیا سفر کرد البته بعضی ماه ها پرواز مستقیم وجود نداره . اوایل آذر برای استفاده از تفریحات آبی مناسب نیس اما می توانید از سایر تفریحات لذت ببرین . اگر ترجیح میدین تعطیلات رو در آرامش سپری کنین تور آلانیا آذر ماه ، تور مناسبی هستش .
+ پرسش و پاسخ های بیشتر
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
 1. مختاري گفت:

  باسلام،
  من می خواستم با خانواده اول خرداد۱۳۹۴ به وان ترکیه برویم لطفا راهنمایی بفرمایید فصل Off پوشاک و…. چه ماههایی از سال است.ممنون

  • مینا گرمه ای گفت:

   سلام ، دوست خوبم همونطور که در سایر کشورها نیز مرسوم هست ، بازار حراجها در آخر هر فصل گرم می شوند !! سعی کنین زمان سفرتون از دوشنبه تا جمعه باشه که فروشگاهها همگی باز باشن .برای خرید به شرایط گمرگ و سایر مسایل مثل اینکه شما فقط حق دارین به ازای هر پاسپورت فقط ۶۵۰ لیره خرید کنین ، دقت داشته باشین و یادتون نره تخفیف بگیرین . در خرداد ماه آب و هوای شهر وان کم نظیر و دلچسبه . امیدوارم سفر خوبی داشته باشین .

 2. محمد گفت:

  با سلام
  در مورد تور وان اطلاعات میخواستم. ممنون

 3. نبي گفت:

  با توجه به اتفاقات پیش آمده رفتن به وان پیشنهاد میشود؟ در شهریور قصد رفتن به وان را داریم

 4. بهار گفت:

  با سلام،من و همسرم شهریور قصد رفتن به استانبول را داریم،میخواستم بدونم با توجه به اوضاعی که اخیرا در ترکیه هست و ناارامیها ، استانبول امنیت داره؟؟؟

  • مینا گرمه ای گفت:

   سلام. استانبول تقریبا امن هست دوست خوبم . و این ناآرامی ها واسه جاهاییه که برای پلیس غیرقابل پیش بینی باشه مث جاده های خارج شهر . در سطح شهر امنیت برقراره

021 - 43 67 43 67