حمام های ترکی استانبول -TurkeyHotel.ir

آب و هوا

آنلاین برای ترکیه

ساعت جهانی

مشاهده ساعت جهانی

مسیریاب

مشاهده مسیر

محاسبه گر

محاسبه زمان و مسافت

قیمت ارز

قیمت لحظه ای ارز


دسته ها

محبوب ترین ها

نوشته های تازه

پیشنهاد ترکیه هتل

نوشته های وبلاگ ما

حمام های ترکی استانبول

مجموعه : تفریحات استانبول    
۲۴ مهر ۱۳۹۵    
مینا گرمه ای

حمام های ترکی استانبول
Turkish bath in Istanbul

یکی از بهترین تفریحات استانبول که اکثر گردشگران تور استانبول برای لذت بردن از آن برنامه ریزی میکنند ، حمام ترکی ست . حمام ترکی در ترکیه قدمت زیادی دارد و نمونه ای از جاذبه های فرهنگی این کشور محسوب میشود . در واقع بیشتر حمام هایی که هم اکنون در ترکیه هنوز پابرجا هستند ، از قرن شانزدهم میلادی و در دوران سلطان محمد اول ساخته شده اند . هم اکنون مجموعا 20 حمام تاریخی در کشور ترکیه باقی مانده است که حمام چمبرلیتاش ، وزیرهان جادسی (در جاده وزیر خان) ، حمام جاعال اوغلو در خیابان یرباتان در مسیر آنکارا ، حمام هاسکی سلطان در پارک سلطان احمد از معروف ترین حمام های تاریخی ترکیه هستند که مورد بازدید توریست ها قرار می گیرند . در سفر به استانبول میتوانید از نمونه هایی از این حمام های ترکی بازدید کنید و یا از آنها استفاده کنید .

 استانبول

استانبول

 

از تاریخچه حمام ترکی چه میدانید ؟

معروف ترین حمام های ترکی در استانبول که اکثرا از آثار تاریخی شهر محسوب میشوند ، در سراسر شهر پراکنده اند و میتوانید به این حمام ها دسترسی آسانی داشته باشید . در زیر آدرس و ساعات کار برخی از این حمام ها آورده شده است :

حمام Cemberlitas استانبول
از معروف ترین حمام های استانبول که حتما تا بحال نامش را شنیده اید ، حمام چمبرلی تاش می باشد . حمام Cemberlitas  ، در میدان Çemberlitas و در نزدیکی بازار بزرگ واقع شده است . این بنا توسط معمار سینان به دستور نوربانو سلطان ، همسر سلطان سلیم دوم ، در 1584 به عنوان منبع درآمد برای مسجد  Valide-i Atik درمنطقه Uskudar ساخته شده است . این حمام ابتدا در 2 بخش مجزا برای خانمها و آقایان بنا گردی د. اما بخش زنانه حمام در قرن 19 سلطنت سلطان عبدالعزیز به منظور گسترش جاده تخریب ها گردید به تازگی ، بخش زنان دوباره ساخته شده است و امروزه از آن استفاده میکنند . رختکن این حمام که به آن سردخانه هم میگویند  به وسیله گنبدهای بزرگ تزئین گردیده است . این حمام در بخش گرمخانه خود دارای 36 چشمه یا محل شستشو می باشد که مورد استفاده قرار میگرفته است . در مرکز بخش گرم خانه این حمام سکوی سنگی بزرگی قرار دارد که حمامهای خصوصی گرداگرد این سکو قرار گرفته اند .
ساعات کار حمام Cemberlitas : هر روز از ساعت 6 صبح تا 12 شب

حمام  Cinili استانبول
حمام سینیلی از دیگر حمام های تاریخی در استانبول می باشد . این حمام برجسته ترین حمام در خیابان  Itfaiye است که در طول 3 ماه در قرن 16 میلادی و توسط معمار سینان به منظور تامین بخشی از هزینه های مقبره و مدرسه Hayrettin Paşa ساخته شد . این حمام در طول 2 آتش سوزی در سالهای 1782 و 1833 مورد مرمت و بازسازی مجدد قرار گرفت . این بنا همانند سایر بناها و حمامهای ترکیه دارای سقفی گنبدی شکل است که با کاشیهای رنگارنگ تزئین گردیده است .
ساعات کار حمام Cinili : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام های ترکی استانبول

حمام های ترکی استانبول

حمام Cagaloglu استانبول
اگر میخواهید از طریق مترو به یکی از حمام های ترکی استانبول مراجعه کنید ، حمام Cagaloglu گزینه مناسبی ست . این حمام در منطقه Cagaloglu در نزدیکی متروی Cistern قرار دارد . این حمام در سال 1741 بوسیله معماری نامعلوم و به دستور سلطان محمود اول و در ابتدا به عنوان کتابخانه سلطان و مسجد حاجی صوفیا ساخته شده است . این حمام دارای 2 ورودی جدا برای خانمها و آقایان است که بصورت مجزا از 2 خیابان مختلف و معروف به خیابان حمام برای خانمها و خیابان Yerebatan برای آقایان است . این حمام ترکیبی از سبکهای مختلف معماری عثمانی است و یکی از آخرین حمامهای ساخته شده در استانبول قبل از ممنوعیت توسط سلطان مصطفی سوم بوده است . در قسمت مرکزی حمام ، استخر آب با فواره وجود دارد و رختکن در اطراف آن قرار گرفته است و سقف این قسمت توسط گنبدی زیبا با ستونهای بلند تزئین گردیده است . بعد از عبور از این قسمت به قسمت گرمخانه وارد می شویم که مانند سایر حمامهای ترک دارای سکوئی برای نشستن در وسط حمام است .
ساعات کار حمام Cagaloglu : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام  Cardakli استانبول
این حمام در منطقه Kadirga و در نزدیکی مسجد ایاصوفیه قرار دارد . این بنا در سال 1503ساخته شده است . معمار اولیه این بنا Omar Bin Veli بود که توسط Mehmet Bin Uveys مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. کتیبه سر در این گواهی میدهد که این بنا احتمالا در ابتدا ساختمانی بیزانسی بوده که سپس به حمام تغییر کاربری داده شده است . این بنا اکنون به Küçük Ayasofya Hamamı معروف است .
ساعات کار حمام Cardakli : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام های ترکی استانبول

حمام های ترکی استانبول

حمام Galatasaray استانبول
این حمام در منطقه گالاتاسرای در نزدیکی منطقه Beyoglu واقع شده است . این حمام در سال 1481 بر اساس طرح عمومی حمامهای عثمانی  و به دستور بایزید دوم ساخته شده است که در سال 1965 نیز مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و بخشهای مختلف آن مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و همچنین بخش زنانه به آن اضافه گردید . این حمام از جمله حمامهای معروف است که تعداد زیادی از گردشگران خارجی را به خود جلب می کند .
ساعات کار حمام Galatasaray : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام Eski استانبول
این حمام که همانند حمام آقا در منطقه  Uskudar یا بخش آسیایی استانبول ساخته شده است دارای معمار و تاریخ ساخت نامعلومی است اما با توجه به نوع معماری و نقشه آن انتظار می رود که متعلق به قرن پانزدهم میلادی باشد . این حمام همچنین به حمام Sifa نیز معروف است . این حمام نیز مانند سایر حمامهای ترک دارای 2 بخش زنانه و مردانه و بخشهای مختلف برای رختکنی ، شستشو  ، دوشهای عمومی و اختصاصی است.
ساعات کار حمام Eski : هر روز از ساعت 6 صبح تا 9 شب

Turkish bath in Istanbul

Turkish bath in Istanbul

حمام Beyazıt استانبول
این حمام در منطقه Beyazit استانبول واقع شده است و به دستور مادر سلطان سلیم ساخته شده است که به منظور منبع در آمدی برای مسجد آدیرنه در قرن 15 میلادی بوده است . این حمام همچنین به نام پاترونا هلیل شهرت دارد که وی فردی شورشی بوده که برای مدتی به عنوان یکی از کارگران یا دلاکان این حمام بوده است . این حمام دارای 2 بخش ورودی برای خانمها و آقایان است که از راههای جداگانه امکان ورود به این حمام را داشته اند . درب زنانه این حمام در خیابان Kimyager Derviş Paşa  و درب مردانه آن در خیابان Ordu قرار دارد.
ساعات کار حمام Beyazıt : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام  Suleymaniye استانبول
حمام سلیمانیه استانبول در سال 1557 توسط معمار بزرگ عثمانی معمار سینان در کنار بخشی از مسجد سلیمانیه ساخته شده است . این بنا نیز همانند سایر حمامهای عثمانی دارای بخش سرد یا لباس کنی با تزئینات ویژه خود بخش گرمخانه که شامل دوشهای خصوصی و عمومی و بخش سکوی گرمخانه است که مورد استفاده عمومی برای مراجعین بوده است.
ساعات کار حمام Suleymaniye : هر روز از ساعت 6 صبح تا 12 شب

حمام های ترکی در استانبول

حمام های ترکی در استانبول

 

 

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به ترکیه
خرید عمده در استانبول بصرفه اس ؟!

خرید عمده در استانبول بصرفه اس ؟!

خرید عمده در استانبول ۱- مرکز خرید مرتر (Merter) که تو قسمت اروپایی استانبول هستش و اجناس نسبتا با قیمت پایینتر و کیفیت معمولی تر در اون فروخته میشه . موقع خرید در خیابان مرتر ، چونه زدن رو فراموش نکنین حتما میتونید تخفیف های خوبی را از فروشندگان این مغازه ها بگیرید و با […]

از ما بیشتر بدانید
سفر به ترکیه را با ما تجربه کنيد . با ده سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و ترکیه .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و ترکیه به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....
تماس با ما : 021 43 67 43 43 
تماس با ما : 021 43 67 43 67 
سعادت سيرگيتي

Istanbul-Turkey
برای شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا:

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای فصلی : افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  43 43 67 43 021

مطالب خواندنی درباره ترکیه
تور ترکیبی استانبول آنتالیا

تور ترکیبی استانبول آنتالیا

تور ترکیبی استانبول آنتالیا ۶ شب و ۷ روز با پرواز اطلس جت تور ترکیبی استانبول آنتالیا می تواند یکی از به یادماندنی ترین سفرها باشد . همانطور که می دانید استانبول شهری زیبا با ترکیب مدرنیته و سنت است و مراکز خرید استانبول با حراج های ویژه ، در ذهن مردم حک شده است […]

پروازهای استانبول

پروازهای استانبول

پروازهای استانبول قبل از معرفی پروازهای استانبول بهتره در مورد چند و چونشون یه چیزایی رو بدونین : ۱ – موقع رزرو تور استانبول حتما از کانتر تور بخواین که درصورت امکان ، پرواز رو جوری انتخاب کنه که تا هواپیماتون تو فرودگاهی که به هتل محل اقامتتون نزدیکتره ، بشینه . اینجوری تو هزینه […]

آخرین پرسش و پاسخ ها
الیاس

سلام . 2 خرداد میخوام برم بدروم . هوا جوری هست که بشه از استخر استفاده کرد ؟


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - سه شنبه, اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۸
سلام آقا الیاس بهترین وقت ممکن واسه تفریحات آبی رو انتخاب کردین. خوش بگذره بهتون
فریده

سلام خسته نباشین من برای خرید در حراجی استانبول میخوام درماه خرداد به استانبول برم شنیدم که در ان زمان به مناسبت عید فطر حراجی های خوبی دارن به نظر شما این زمان برای خرید درسته؟ برای خرید و من میخوام هفته بعد عید فطر برم ممنون از راهنماییتون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - سه شنبه, فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۸
سلام فریده خانوم. چندین سال هستش که جشنواره خرید تو خرداد ماه برگزار میشه و حراج های خوبی داره. خود عید فطر هم حراجی های خیلی خوبی داره استانبول
سودی

سلام وقت شما به خیر درباره هتل وایت مونارچ نظر شما چیه؟ واقعا ای کامنتها درسته یا زیاده روی کردن? میخوام تو چند روز آینده برم استانبول لطفا زودتر جواب بدین متشکرم از شما


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - جمعه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۷
سلام. منظورتونو از زیاده روی نمیفهمم. ولی کلا مطمئن باشین توی سفر به استانبول، وقت کمی رو تو هتل سپری میکنین . برای یه سفر ارزون، همین که تمیز باشه و تو محله بدی نباشه کافیه. خوشبختانه هتل وایت مونارچ هر دو ویژگی رو داره.
علی منافی آذر

عالی بود. ممنون. مشتاق شدم برم ترکیه


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - شنبه, بهمن ۶ام, ۱۳۹۷
امیدوارم لذت ببرین از سفر به ترکیه
عمران

سلام من و شوهرم واسه زندگی میخوایم بریم ترکیه میگن با اجاره خونه ام اقامت یکساله میدن . میشه راهنماییم کنید


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - پنج شنبه, دی ۲۰ام, ۱۳۹۷
سلام . اقامت با اجاره منزل ، ممکن نیست .
+ پرسش و پاسخ های بیشتر
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه

021 - 43 67 43 67