حمام های ترکی استانبول -TurkeyHotel.ir

آب و هوا

آنلاین برای ترکیه

ساعت جهانی

مشاهده ساعت جهانی

مسیریاب

مشاهده مسیر

محاسبه گر

محاسبه زمان و مسافت

قیمت ارز

قیمت لحظه ای ارز


دسته ها

محبوب ترین ها

نوشته های تازه

پیشنهاد ترکیه هتل

نوشته های وبلاگ ما

حمام های ترکی استانبول

مجموعه : تفریحات استانبول    
۲۴ مهر ۱۳۹۵    
مینا گرمه ای

حمام های ترکی استانبول
Turkish bath in Istanbul

یکی از بهترین تفریحات استانبول که اکثر گردشگران تور استانبول برای لذت بردن از آن برنامه ریزی میکنند ، حمام ترکی ست . حمام ترکی در ترکیه قدمت زیادی دارد و نمونه ای از جاذبه های فرهنگی این کشور محسوب میشود . در واقع بیشتر حمام هایی که هم اکنون در ترکیه هنوز پابرجا هستند ، از قرن شانزدهم میلادی و در دوران سلطان محمد اول ساخته شده اند . هم اکنون مجموعا 20 حمام تاریخی در کشور ترکیه باقی مانده است که حمام چمبرلیتاش ، وزیرهان جادسی (در جاده وزیر خان) ، حمام جاعال اوغلو در خیابان یرباتان در مسیر آنکارا ، حمام هاسکی سلطان در پارک سلطان احمد از معروف ترین حمام های تاریخی ترکیه هستند که مورد بازدید توریست ها قرار می گیرند . در سفر به استانبول میتوانید از نمونه هایی از این حمام های ترکی بازدید کنید و یا از آنها استفاده کنید .

 استانبول

استانبول

 

از تاریخچه حمام ترکی چه میدانید ؟

معروف ترین حمام های ترکی در استانبول که اکثرا از آثار تاریخی شهر محسوب میشوند ، در سراسر شهر پراکنده اند و میتوانید به این حمام ها دسترسی آسانی داشته باشید . در زیر آدرس و ساعات کار برخی از این حمام ها آورده شده است :

حمام Cemberlitas استانبول
از معروف ترین حمام های استانبول که حتما تا بحال نامش را شنیده اید ، حمام چمبرلی تاش می باشد . حمام Cemberlitas  ، در میدان Çemberlitas و در نزدیکی بازار بزرگ واقع شده است . این بنا توسط معمار سینان به دستور نوربانو سلطان ، همسر سلطان سلیم دوم ، در 1584 به عنوان منبع درآمد برای مسجد  Valide-i Atik درمنطقه Uskudar ساخته شده است . این حمام ابتدا در 2 بخش مجزا برای خانمها و آقایان بنا گردی د. اما بخش زنانه حمام در قرن 19 سلطنت سلطان عبدالعزیز به منظور گسترش جاده تخریب ها گردید به تازگی ، بخش زنان دوباره ساخته شده است و امروزه از آن استفاده میکنند . رختکن این حمام که به آن سردخانه هم میگویند  به وسیله گنبدهای بزرگ تزئین گردیده است . این حمام در بخش گرمخانه خود دارای 36 چشمه یا محل شستشو می باشد که مورد استفاده قرار میگرفته است . در مرکز بخش گرم خانه این حمام سکوی سنگی بزرگی قرار دارد که حمامهای خصوصی گرداگرد این سکو قرار گرفته اند .
ساعات کار حمام Cemberlitas : هر روز از ساعت 6 صبح تا 12 شب

حمام  Cinili استانبول
حمام سینیلی از دیگر حمام های تاریخی در استانبول می باشد . این حمام برجسته ترین حمام در خیابان  Itfaiye است که در طول 3 ماه در قرن 16 میلادی و توسط معمار سینان به منظور تامین بخشی از هزینه های مقبره و مدرسه Hayrettin Paşa ساخته شد . این حمام در طول 2 آتش سوزی در سالهای 1782 و 1833 مورد مرمت و بازسازی مجدد قرار گرفت . این بنا همانند سایر بناها و حمامهای ترکیه دارای سقفی گنبدی شکل است که با کاشیهای رنگارنگ تزئین گردیده است .
ساعات کار حمام Cinili : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام های ترکی استانبول

حمام های ترکی استانبول

حمام Cagaloglu استانبول
اگر میخواهید از طریق مترو به یکی از حمام های ترکی استانبول مراجعه کنید ، حمام Cagaloglu گزینه مناسبی ست . این حمام در منطقه Cagaloglu در نزدیکی متروی Cistern قرار دارد . این حمام در سال 1741 بوسیله معماری نامعلوم و به دستور سلطان محمود اول و در ابتدا به عنوان کتابخانه سلطان و مسجد حاجی صوفیا ساخته شده است . این حمام دارای 2 ورودی جدا برای خانمها و آقایان است که بصورت مجزا از 2 خیابان مختلف و معروف به خیابان حمام برای خانمها و خیابان Yerebatan برای آقایان است . این حمام ترکیبی از سبکهای مختلف معماری عثمانی است و یکی از آخرین حمامهای ساخته شده در استانبول قبل از ممنوعیت توسط سلطان مصطفی سوم بوده است . در قسمت مرکزی حمام ، استخر آب با فواره وجود دارد و رختکن در اطراف آن قرار گرفته است و سقف این قسمت توسط گنبدی زیبا با ستونهای بلند تزئین گردیده است . بعد از عبور از این قسمت به قسمت گرمخانه وارد می شویم که مانند سایر حمامهای ترک دارای سکوئی برای نشستن در وسط حمام است .
ساعات کار حمام Cagaloglu : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام  Cardakli استانبول
این حمام در منطقه Kadirga و در نزدیکی مسجد ایاصوفیه قرار دارد . این بنا در سال 1503ساخته شده است . معمار اولیه این بنا Omar Bin Veli بود که توسط Mehmet Bin Uveys مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. کتیبه سر در این گواهی میدهد که این بنا احتمالا در ابتدا ساختمانی بیزانسی بوده که سپس به حمام تغییر کاربری داده شده است . این بنا اکنون به Küçük Ayasofya Hamamı معروف است .
ساعات کار حمام Cardakli : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام های ترکی استانبول

حمام های ترکی استانبول

حمام Galatasaray استانبول
این حمام در منطقه گالاتاسرای در نزدیکی منطقه Beyoglu واقع شده است . این حمام در سال 1481 بر اساس طرح عمومی حمامهای عثمانی  و به دستور بایزید دوم ساخته شده است که در سال 1965 نیز مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و بخشهای مختلف آن مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و همچنین بخش زنانه به آن اضافه گردید . این حمام از جمله حمامهای معروف است که تعداد زیادی از گردشگران خارجی را به خود جلب می کند .
ساعات کار حمام Galatasaray : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام Eski استانبول
این حمام که همانند حمام آقا در منطقه  Uskudar یا بخش آسیایی استانبول ساخته شده است دارای معمار و تاریخ ساخت نامعلومی است اما با توجه به نوع معماری و نقشه آن انتظار می رود که متعلق به قرن پانزدهم میلادی باشد . این حمام همچنین به حمام Sifa نیز معروف است . این حمام نیز مانند سایر حمامهای ترک دارای 2 بخش زنانه و مردانه و بخشهای مختلف برای رختکنی ، شستشو  ، دوشهای عمومی و اختصاصی است.
ساعات کار حمام Eski : هر روز از ساعت 6 صبح تا 9 شب

Turkish bath in Istanbul

Turkish bath in Istanbul

حمام Beyazıt استانبول
این حمام در منطقه Beyazit استانبول واقع شده است و به دستور مادر سلطان سلیم ساخته شده است که به منظور منبع در آمدی برای مسجد آدیرنه در قرن 15 میلادی بوده است . این حمام همچنین به نام پاترونا هلیل شهرت دارد که وی فردی شورشی بوده که برای مدتی به عنوان یکی از کارگران یا دلاکان این حمام بوده است . این حمام دارای 2 بخش ورودی برای خانمها و آقایان است که از راههای جداگانه امکان ورود به این حمام را داشته اند . درب زنانه این حمام در خیابان Kimyager Derviş Paşa  و درب مردانه آن در خیابان Ordu قرار دارد.
ساعات کار حمام Beyazıt : هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب

حمام  Suleymaniye استانبول
حمام سلیمانیه استانبول در سال 1557 توسط معمار بزرگ عثمانی معمار سینان در کنار بخشی از مسجد سلیمانیه ساخته شده است . این بنا نیز همانند سایر حمامهای عثمانی دارای بخش سرد یا لباس کنی با تزئینات ویژه خود بخش گرمخانه که شامل دوشهای خصوصی و عمومی و بخش سکوی گرمخانه است که مورد استفاده عمومی برای مراجعین بوده است.
ساعات کار حمام Suleymaniye : هر روز از ساعت 6 صبح تا 12 شب

حمام های ترکی در استانبول

حمام های ترکی در استانبول

 

 

برچسب ها
اطلاعات ضروری سفر به ترکیه
چگونگی افتتاح حساب در بانک های ترکیه

چگونگی افتتاح حساب در بانک های ترکیه

چگونگی افتتاح حساب در بانک های ترکیه    اگر قصد افتتاح حساب در بانک های ترکیه را دارید و پاسپورت ایرانی دارید میتوانید در بانک زراعت ترکیه و ایش بانک ترکیه حساب باز کنید .این دو بانک کلاٌ سرمایه گذاران ترک دارند و برای باز کردن حساب برای دارندگان پاسپورت های ایرانی مشکلی ندارند . […]

تورهای پیشنهادی امروز
از ما بیشتر بدانید
سفر به ترکیه را با ما تجربه کنيد . با ده سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران و ترکیه .
 • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
 • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
 • در تهران و ترکیه به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
 • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
 • و....
تماس با ما : 021 43 67 43 43 
تماس با ما : 021 43 67 43 67 
سعادت سيرگيتي

Istanbul-Turkey
برای شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا:

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای فصلی : افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  43 43 67 43 021

مطالب خواندنی درباره ترکیه
پروازهای استانبول

پروازهای استانبول

پروازهای استانبول قبل از معرفی پروازهای استانبول بهتره در مورد چند و چونشون یه چیزایی رو بدونین : ۱ – موقع رزرو تور استانبول حتما از کانتر تور بخواین که درصورت امکان ، پرواز رو جوری انتخاب کنه که تا هواپیماتون تو فرودگاهی که به هتل محل اقامتتون نزدیکتره ، بشینه . اینجوری تو هزینه […]

راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول استانبول پایتخت فرهنگی ترکیه است و آثار تاریخی بیش از هرچیزی ، گردشگرانی را که قصد خرید ندارند ، مجذوب می کند . در اطراف شهر استانبول ، طبیعت زیبا و تفرجگاههای مختلفی وجود دارد که میتواند طبیعت دوستان را راضی کند . اگر میخواهید یک سفر متنوع را تجربه کنید […]

آخرین پرسش و پاسخ ها
هومن

با سلام ما قصد سفربه استانبول از 16 تا 20 ابان 1397 را داریم میخواستم بدونم زمان خوبی برای خرید هست یا نه؟ ممنون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - دوشنبه, آبان ۷ام, ۱۳۹۷
سلام آقا هوتن با توجه به اینکه در فصل خلوتی استانبول هستیم ، می تونین خرید خوبی داشته باشین . یادتون نره تا میتونین چونه بزنین و تخفیف بگیرین .
سحر

سلام بر شما می خواستم بدونم آیا در اوایل آذر برای رفتن به آلانیا تور موجود هست ؟ و تو این فصل سفر خوب هست آیا ؟


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - چهارشنبه, آبان ۲ام, ۱۳۹۷
سلام سحر خانوم . کل سال میشه به آلانیا سفر کرد البته بعضی ماه ها پرواز مستقیم وجود نداره . اوایل آذر برای استفاده از تفریحات آبی مناسب نیس اما می توانید از سایر تفریحات لذت ببرین . اگر ترجیح میدین تعطیلات رو در آرامش سپری کنین تور آلانیا آذر ماه ، تور مناسبی هستش .
رویا

با سلام. میخواستم بدونم اگر بدون تور سفر کنم فاصله ی فرودگاه اسپارتا تا شهر آنتالیا رو چطور باید برم ؟ آیا سیستم ترانسفر اتوبوس یا شاتل در فرودگاه وجود داره ؟ ممنون


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - جمعه, شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۷
سلام . رویا جون در اون صورت برای استفاده از اتوبوس میتونین از فرودگاه خارج و به ایستگاه اتوبوس برین . اگه نخواین از فرودگاه خارج شین میتونین از تاکسی های داخل فرودگاه که هزینه زیادی دارند استفاده کنین .
علی

سلام وقتتون به خیر بنده قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول رو دارم و میخوام مقداری زعفران را برای فروش به آنجا ببرم. لطفا راهنمایی کنید که آیا ترکیه در گمرک مرزی اجازه این کار را به من میدهد؟ گمرک ایران چطور؟ در مورد سایر اقلام چطور است؟ میخوام مثلا 10 بسته زعفران و مقداری سیگار ببرم و "تا به حال این کار رو نکردم". ممنون میشم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - پنج شنبه, شهریور ۱ام, ۱۳۹۷
سلام علی آقا ، متاسفانه تو این زمینه اطلاعاتی ندارم
سارا

با سلام آیا برای سفر به مارماریس در مهر ماه باز هم میشه از امکانات تابستونی هتل و پارک آبی استفاده کرد یا هوا سرد میشه و بسته میشن؟


مینا گرمه ای در پاسخ می گوید : - دوشنبه, مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۷
سلام سارا جان ، خدمات تفریحات آبی تا نیمه مهر در ترکیه ارائه میشن .
+ پرسش و پاسخ های بیشتر
شما هم نظر بدهید
 • 1چنانچه در خصوص این مطلب نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید، آن را برای ما ارسال کنید
 • 2نظر شما بارها توسط سایر هموطنان عزیزمان خوانده خواهد شد و در تصمیم گیری ایشان بسیار موثر خواهد بود
 • 3چنانچه درخصوص این مطلب عکس، فیلم و... دارید، آن را از این طریق برای ما ارسال کنید. پس از تأیید با نام خود شما در سایت نمایش داده خواهد شد
 • 4چنانچه سوالی دارید آن را مطرح نمایید، در اسرع وقت توسط کارشناسان خبره پاسخ آن داده خواهد شد
 • 5به جهت قدردانی از دوستانی که با نظرات خود ما و هموطنان دیگر را در انتخاب خود یاری نموده اند، ماهانه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه
کارشناس ارشد
تور ترکیه

021 - 43 67 43 67